6 вересня
155 років від дня народження
Джессі Вілкокс Сміт (1863-1935),
американської художниці-ілюстраторки
Художники-ілюстратори дитячих книг — особливі люди. Це фантазери, люди, які вміють щиро дивуватися, тонко відчувати, спостерігати й помічати, а також виразно розмовляти художньою мовою. Деякі з них повертають нас у світ дитинства (Ю. Васнецов, Ст. Сутєєв, Л. Володимирський, Джанні Бенвенути), але є й інші — ті, хто відкриває світ заново.
Сьогодні розповідь про одного дивного американського ілюстратора — Джессі Вілкокс Сміт/Jessie Willcox Smith (1863-1935), чиї малюнки наповнені теплом, домашнім затишком, любов'ю і радістю ...
Основна тема творчості Джессі Сміт — діти і материнство. Джессі дуже любила дітей (колись вона працювала в дитячому садку), хоча власних у неї не було. Вона черпала натхнення, спостерігаючи за грою дітей її друзів і знайомих.
Джессі Уиллкокс Сміт- одна з кращих ілюстраторів Америки. За 44 роки творчого життя вона проілюструвала більше 60 книг, 250 періодичних видань і близько 200 обкладинок, а також безліч плакатів, календарів.
Джессі народилася у Філадельфії в 1863 році. Вона ніколи не цікавилась малюванням, і працювала вихователем в дитячому саду. Але несподівано виявила у себе схильність до малювання. У 20 років вона опинилася в художній студії свого кузена, і заради жарту намалювала настільну лампу. Побачивши цей ескіз, брат умовив її покинути роботу, і більш зайнятися малюнком. У 1884році Джессі поступила в Школу Дизайну. Потім в Пенсильванскую академію витончених мистецтв. У 1889 році вона отримала роботу в журналі для жінок, і, зрештою, її таланти були помічені, а ілюстрації зроблені для реклами.
Хоча вона ніколи не одружувалася і не мала власних дітей, вони стали центром її життя і роботи. Саме на обкладинках дамського журналу більшість людей познайомилося з її малюнками. Більше 15 років, місяць за місяцем, з грудня 1917 по березень 1933 ілюстрації Джессі Сміт були на вітринах газетних кіосків і в незліченних магазинах-будинках. Вона намалювала портрет унікальної , чутливої дитини. Сукні та спортивні костюми, в які діти були вдягнені на її малюнках, формували смак в одязі цілого покоління дітей.
Її материнські інстинкти були висловлені опосередковано через її картини.
«Це був один довгий радісний шлях, яким зі мною пройшли безліч чудових дітей, щасливих дітей в смутку і замисленості; творчих дітей, які дарували мені свої чарівно- оригінальні думки і химерні вираження. Я любила писати їх всіх».
Вона померла 3 травня 1935 уві сні, після тривалої хвороби.
Художній стиль ілюстратора відрізняється цікавою композицією, м'якими лініями, чудесними квітами, здатними привернути увагу дітей. Сміт використовувала змішану техніку — малювала олією, пастеллю, вугіллям, щоб домогтися бажаного ефекту.
До її робіт хочеться повертатися знову і знову.
( За матеріалами Інтернет джерел)
Адміністратор блогу
Немає коментарів:
Дописати коментар