понеділок, 16 грудня 2019 р.

Протипожежна безпека

                                                  Як діяти при пожежі

1. Якщо побачите загоряння – спробуйте погасити його вогнегасником або іншими підручними засобами. Накрийте товстою ковдрою, засипте піском, залийте водою. Але ніколи не гасіть водою палаючу проводку і прилади, підключені до електромережі. Це надзвичайно небезпечно.
2. Викличте пожежників. Номер пожежної служби – 101.

3. Якщо розумієте, що вам не впоратися з вогнем, терміново покиньте приміщення. Постарайтеся вивести з будівлі всіх людей або хоча б попередити їх про пожежу. Нізащо не ризикуйте собою через цінні речі та інше майно.
4. Вибирайте якомога більш безпечний шлях евакуації. Не користуйтеся ліфтами під час пожежі. Спускайтеся тільки по сходах.
5. Якщо пожежа застане вас в школі, лікарні, університеті або іншому громадському будинку, на стінах ви, швидше за все, зможете знайти план евакуації. Скористайтеся ним.
6. Не біжіть навмання. Перед тим, як відчинити зачинені двері в будівлі, що горить, помацайте її зворотною стороною долоні. Якщо відчуєте рукою тепло, не відчиняйте двері – за ними вогонь.
7. Якщо полум'я відріже шлях до виходу:
Підіть в найбільш віддалену від вогню кімнату, щільно зачиніть за собою всі двері. Відчиніть вікно (не робіть цього, якщо в кімнаті вже щось горить) або вийдіть на балкон і постарайтеся привернути увагу людей криками про допомогу.
При можливості заткніть щілини між підлогою і дверима мокрою тканиною, вимкніть електроенергію і перекрийте газ.
Якщо приміщення заповниться димом, дихайте через вологу тканину. Перевірте, чи щільно зачинені двері, і висуньтеся у відчинене вікно. Якщо доступу до нього немає або через вікно валить потік диму – тримайтеся якомога ближче до підлоги, адже шкідливі продукти горіння скупчуються на рівні нашого зросту і вище.
8. Якщо вогонь охопив кімнату, спробуйте вибратися з вікна, використовуючи простирадла або інші підручні засоби, як мотузки. У крайньому випадку вистрибніть на вулицю, але пам'ятайте: рятувальники не рекомендують стрибати з висоти, що перевищує два поверхи.
При пожежі в транспорті дії ті ж, але є кілька деталей:
Не чіпайте металеві предмети.
Використовуйте аварійний вихід, якщо двері заблоковані. Вибийте скло двома ногами, повиснувши на поручні.
Використовуйте вогнегасник.
Правила, які можуть врятувати під час пожежі
1. НЕ ПАНІКУЙТЕ! Звісно, в такій ситуації взяти себе в руки дуже непросто, але потрібно.
Ось що допоможе заспокоїтися.
Контролюйте дихання, зробіть глибокий вдих і постарайтеся зосередитися.
Ні в якому разі не біжіть, якщо виникає таке бажання.
Постарайтеся заспокоїти рідних чи друзів, які поруч з вам. Це допоможе вам позбавитися від паніки і почати діяти.
2. Уникайте приміщень, де вхідні двері – металеві. Під час пожежі або вибуху залізні двері деформуються і їх майже неможливо відчинити. Також зверніть увагу: будь-які вхідні двері повинні відчинятися назовні.
3. Під час евакуації пропустіть дітей, жінок і людей похилого віку вперед. Ведіть дитину перед собою, а не за руку.
4. При тисняві притисніть лікті до ребер і нахиліть корпус трохи назад.
                                                 https://maximum.fm/novini_t2

Немає коментарів:

Дописати коментар