середа, 28 червня 2023 р.

День Конституції України

День Конституції – державне свято, яке Україна щороку відзначає 28 червня.

Конституція – основний закон держави, що визначає її устрій, порядок та принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Усі інші закони держави, як правило, спираються на Конституцію, саме тому вона має дуже велике значення.

    Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Нашій Конституції сьогодні виповнюється 27 років, другий рік поспіль Україна святкує День Конституції в умовах воєнного стану, права та свободи виборюються у важкій боротьбі самопожертвою та життями. Ми віримо в ПЕРЕМОГУ, війна закінчиться відновленням суверенітету у межах конституційних кордонів 1991 року.

Слава Збройним Силам України, які мужньо протистоять російським окупантам, захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість нашої Батьківщини! Слава Україні!

                                                    За матеріалами відкритих інтернет - джерел

Немає коментарів:

Дописати коментар